Keşfedilmeyi Bekleyen Silah: Video İçerik Üretimi

admin
Ekim 11, 2020

Yazının hemen başlangıcında, başlığın sadece Türkiye pazarında geçerli olduğunu belirtmekte fayda görüyoruz. Zira, Avrupa pazarındaki bir çok işletme bu konuya gereken önemi veriyor. Henüz rakipleriniz bu silahtan habersizken ve/veya doğru kullanamıyorken, sektörünüzün önüne geçmeniz açısından size bir silah tanıtmak istiyoruz. Bu silahın adı video içerik üretimi...

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg başta olmak üzere bir çok araştırmacı/girişimcinin yıllardır üstüne basa basa vurguladığı video içeriklerin sükse yapma durumu ülkemiz işletmeleri tarafından hala gözardı edilen bir gerçek. Bu durumu fırsata dönüştürüp sadece YouTube içeriklerinden bile zengin olan yüzlerce insan varken, işletmenizin video içerik üretmiyor olmasından rahatsızlık duymanız işten bile değil.

Takip ettiğiniz üzere son yıllarda başta İnstagram olmak üzere bütün sosyal medya ağlarında video içerikler ayrı bir yere konmaya başlandı. Özellikle İnstagram'ın, IGTV güncellemesinden bu yana Facebook, Twitter gibi diğer sosyal ağlar da video içeriklere ayrıcalıklar tanıyarak onları öne çıkarmaya, daha çok ziyaretçiye göstermeye ve özelleştirmelere gitmeye başladılar. YouTube'un önderlik ettiği video içerik dünyasında artık insanlar kendi sosyal medya hesaplarından da video içeriklere kolayca ulaşabiliyorlar.

Diğer bir yandan SEO Danışmanları veya Website Yöneticileri olarak bizler bile bazen o kadar teknik konuya girdikçe Google'ın temelde bir arama motoru olduğunu unutabiliyoruz. Her ne kadar Google artık kendini "yapay zeka" kategorisinde görse bile, ana algoritmasındaki değerleri korumaya devam ediyor. Dolayısıyla video, resim, makale hangisi olursa olsun Google'ın bizden istediği özgün, talep gören içerikler üretmemiz. Bunu sağlayabildiğiniz sürece Google'da bir şekilde sizi ödüllendiriyor. Video içeriğin bu kadar sükse yaptığı bir dönemde üreteceğiniz özgün ve talep gören videolar size her anlamda müşteri ve para olarak geri dönecektir.

Google, yeni güncellemeleriyle birlikte artık video aramalarını devreye sokmuş durumda... Evet, doğru okudunuz. Artık Google'a sorduğunuz bir soruya bile videolardan cevaplar gösterebiliyor. Hem de bunu aradığınız cevap, videonun kaçıncı saniyeleri arasında ise o saniyeleri yapay zeka ile belirleyerek yapıyor. İnternette hemen hemen her gün kullandığımız bu denli büyük şirketlerin bu kadar önem verdiği bir materyali daha fazla görmezden gelmeyin. İçerik üretimi için orjinal fikirler, ekipman, viral reklamlar vb. video içerikle alakalı destek almanız gereken her konu için aşağıdaki linki tıklayarak "Sosyal Medya Yönetimi Formu"nu doldurup bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Recent Posts

Google Hız Optimizasyonun Önemi
Google Hız Optimizasyonun Önemi
Mobil Uyumlu Website Nasıl Tasarlanır?
Mobil Uyumlu Website Nasıl Tasarlanır?
Neden Dijital Reklam Danışmanına İhtiyacım Var?
Neden Dijital Reklam Danışmanına İhtiyacım Var?
Reklam Değil Satış Stratejileri
Reklam Değil Satış Stratejileri