mobile friendly design

Mobil Uyumlu Website Nasıl Tasarlanır?

Web trafiğinin 2019 itibariyle %52’den fazlasının mobilden geldiğini biliyor muydunuz? Bu istatistiğe göre mobile uyumsuz firmalar her 2 müşteriden 1’ini doğrudan kaybetme eğilimindedir. Bu yazımızda “Website mobil uyumluluk testleri hangileridir? Websitem mobil uyumlu mu? Mobil uyumluluk hatası alınca ne yapmalıyız?” gibi sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız.

Öncelikle websitenizin mobile uyumlu olup olmadığını, açılma hızı sorunu veya tasarım hataları olup olmadığını merak ediyorsanız size Ücretsiz Website Analizi hizmetimizi kullanarak kendi websitenizi analiz ettirmenizi öneriyoruz. Daha sonra çıkan sonuçlara göre danışmanlarımızdan bilgi alabilir, bu sorunları ortadan kaldırmak için gerekli adımları birlikte atabilirsiniz.

“Ben websitemden memnunum, sadece mobil uyumluluk puanını merak ediyorum.” diyenler için de aşağıdaki adımları sırasıyla izlemenizde yarar görüyoruz.

Mobil Uyumluluk Testi için Yapılması Gerekenler

1. Adım

Google Mobil Uyumluluk Testi'ni açıyoruz...

Website adresimizi yazıp, "Test Et" butonuna tıklıyoruz.

Analiz için bekledikten sonra eğer "mobil uyumlu" mesajını görüntülüyorsanız en azından çok ciddi bir probleminiz yok demektir.

Ancak, aşağıdaki gibi bir uyarı mesajı görüyorsanız, Google mobil sayfanızdan puan kırıyor demektir!

Google Mobil Uyumluluk / Sayfa yükleme sorunlarıyla alakalı çözümlerimiz için İletişim Sayfamızdan form doldurarak destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.

 

Analiz için bekledikten sonra eğer "mobil uyumsuz" mesajını görüntülüyorsanız, işletmenizin geleceği açısından çok ciddi bir tehdit unsuru var demektir.

Bu hata mesajı her iki müşterinizden birini doğrudan kaybettiğinizin göstergesidir. Hiç zaman kaybetmeden bu sorunu ortadan kaldırmak için İletişim Sayfamızdan form doldurarak destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.

 

Google algoritmasının en önemli yapı taşlarından biri olan ve hatta artık ilk akla gelen kriter haline gelen mobil uyumluluk için yukarıdaki adımları izleyerek kendi kontrolünüzü yapmalı ve çıkan uyarıları çok dikkatle incelemelisiniz. Sektörünüzün internet pazarından payını alabilmesi adına mobil uyumluluk parametresi hayati önem taşımaktadır. Diğer yazılarımızı da inceleyerek online ticaret pazarında ayakta durma taktikleri hakkında daha detaylı bilgi alabilir veya aşağıdaki butona tıklayarak danışmanlarımızla ücretsiz görüşme ayarlayarak birebir analiz ettirme şansı yakalayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

Scroll to top