Neden Dijital Reklam Danışmanına İhtiyacım Var?

admin
Ekim 11, 2020

Günümüz ticaretinin vazgeçilmez bir faktörü haline gelen dijital pazarlama ve satış stratejileri, her geçen yıl pastadaki payını yüksek bir ivmeyle arttırmaya devam ediyor. Dijital pazardan hakettiği payı alamayan şirketler birer birer iflas bayrağını çekerken, çağın gerektirdiği teknolojiyi yakalayanlar ayakta durmayı başarıyor. Bir yandan da sadece dijital pazarın gücünü kullanarak sıfırdan başarı hikayeleri yazanları görmezden gelemeyiz.

Böyle bir ortamda reklamcılık işinin profesyonel desteğe muhtaç kalmasını yadırgamamak gerekir. Diğer yazılarımızda da altını özellikle çizdiğimiz gibi, artık insanlar her gün yüzlerce reklama maruz kalıyorlar. Bu reklamlar arasından sıyrılıp dikkat çekebilenler, müşteriyi harekete geçirebilenler para kazanıyor, diğer reklamverenler ise reklam maliyetinden dolayı zarara uğruyorlar.

“Peki bir dijital reklam danışmanı ne iş yapar? Dijital reklam danışmanlığı nedir? Reklamlarımızı bizim yönettiğimizden farklı olarak nasıl yönetecekler ki, işletmemiz reklamdan para kazanacak? Reklamdan gelen müşteriyi, diğerlerinden nasıl ayırt edebiliriz?” gibi soruları bu yazı altında cevaplandırmaya çalışacağız.

Dijital reklam/pazarlama danışmanları, özellikle de Türkiye coğrafyasında yeni gelişmekte olan bir meslek grubu olmakla birlikte, çeşitli araştırmalara göre geleceğin en parlak meslek gruplarından biri olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. Danışmanlar, çalıştığı firmaların dijital problemlerini kaliteli, uygun ve en önemlisi de hızlı yollarla çözmekle görevlidirler. Sosyal medya yönetiminden ürün/katalog çekimlerine, website kurulmasından yönetilmesine, Google optimizasyonlarından mobil uyumluluğa, Facebook reklamlarından organik trafiğe kadar çok geniş bir çalışma yelpazesi olan Dijital Reklam Danışmanları, bütün bunları bünyesinde ya da dış kaynaklardan ücretli destekle (outsource) yapmaya çalışır.

Web Ekibi olarak bizim danışmanlık vizyonumuzda mümkün olan en az dış kaynak yardımı ile müşterilerimize en verimli hizmeti vermektir. Reklamların yönetilmesini tek mermili bir silah gibi kullanmak yerine baştan aşağı dijital varlıklarınızı optimize ederek, satış stratejilerinizi hazırlayarak çıktığımız bu yolda, ücretli reklama çıkma aşamasını işlemimizin son basamağı olarak gerçekleştirmekteyiz. Dolayısıyla danışmanlarımız vasıtasıyla rastgele/şans eseri bir reklam kampanyası yürütmek yerine, ön hazırlığı ve analizi yapılmış reklamlarla yola çıkmak, hiç şüphesiz ki reklam vasıtasıyla satışlarınızı arttırmanız için çok önemli bir avantaj olacaktır.

Reklamdan dolayı işletmenizden alışveriş yapan veya kampanyaları takip eden insanları fiziksel işletmenizde ayırt edebilmek için de danışmanlarımız çeşitli yöntemler uygulamaktadır. Bunlardan en temelini örnek gösterecek olursak, kampanyalara kod vererek müşterinin ödeme noktasında bu kodu kullanmasıyla beraber bu istatistiğin takibi oldukça kolaylaşmaktadır. Bir diğer örnek vermek gerekirse fiziksel işletmenizde reklamı bulunmayan kampanyalar yaparak yine müşterinin ödeme noktasındaki tutumundan bir sonuç çıkarmak mümkün.

Recent Posts

Google Hız Optimizasyonun Önemi
Google Hız Optimizasyonun Önemi
Mobil Uyumlu Website Nasıl Tasarlanır?
Mobil Uyumlu Website Nasıl Tasarlanır?
Neden Dijital Reklam Danışmanına İhtiyacım Var?
Neden Dijital Reklam Danışmanına İhtiyacım Var?
Reklam Değil Satış Stratejileri
Reklam Değil Satış Stratejileri